המעבדה לייצור תוכן https://www.content-lab.co.il המעבדה לייצור תוכן מספקת ללקוחותיה את המעטפת המושלמת בעולם התוכן - החל מבניית אסטרטגיית תוכן מותאמת אישית ועד כתיבת תוכן ויצירת מהלכים בעלי ערך לארגון Mon, 25 Jan 2021 12:13:58 +0000 he-IL hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.6.5 https://www.content-lab.co.il/wp-content/uploads/2018/10/cropped-favicon-new-32x32.png המעבדה לייצור תוכן https://www.content-lab.co.il 32 32 סטוריטלינג – המדריך המלא https://www.content-lab.co.il/storytelling/ https://www.content-lab.co.il/storytelling/#respond Thu, 21 Jan 2021 19:20:00 +0000 https://www.content-lab.co.il/?p=1437 בשנים האחרונות המושג "סטוריטלינג" הפך למלת באזז בעולמות השיווק. קשה שלא להתקל במושג כשמדברים על אסטרטגיה, מיתוג ומיצוב, ופעילות דיגיטל. מה זה בכלל, מדוע הוא כל כך חשוב ואיך עושים את זה נכון? כל אלה ועוד במדריך שלפניכם. אחת מההרצאות TED הנצפות ביותר בהיסטוריה היא של איש שיווק בשם Simon Sinek בשם How Great Leaders […]

The post סטוריטלינג – המדריך המלא appeared first on המעבדה לייצור תוכן.

]]>
בשנים האחרונות המושג "סטוריטלינג" הפך למלת באזז בעולמות השיווק. קשה שלא להתקל במושג כשמדברים על אסטרטגיה, מיתוג ומיצוב, ופעילות דיגיטל. מה זה בכלל, מדוע הוא כל כך חשוב ואיך עושים את זה נכון? כל אלה ועוד במדריך שלפניכם.

אחת מההרצאות TED הנצפות ביותר בהיסטוריה היא של איש שיווק בשם Simon Sinek בשם How Great Leaders Inspire Action. מאז מועד עלייתו לאוויר בספטמבר 2009 צבר מעל ל-52 מיליון צפיות! והמונה ממשיך לדפוק. למי שלא ראה אותו עדיין, אין בכוונתנו לעשות לכם ספוילר. תראו אותו, הוא מעניין, אבל לא מסיבה אחת אלא משתי סיבות. יותר משהדובר מצליח לפצח את היכולת להעביר מסר או לספר סיפור (עד היום הדעות חלוקות לגבי התאוריה שלו ויש שמבקרים אותה), הוא מהווה דוגמה חיה לאיך מספרים סיפור בדרך מאלפת. סינק אולי גרם לרבים להחכים בתאוריה שלנו, לנו הוא הוכיח שמדובר בסטוריטלר אמיתי… כזה השולט באומנות הסיפור.

"אמנות הסיפור"…

זה לא מקרי שבכל שפה מצמידים את המלה "אומנות" לסטוריטלינג. לא תהליך, לא שיטה או טכניקה. אומנות.

ובדומה לשאר האומנויות, סטוריטלינג מצריך יצירתיות, חזון, יכולות ופרקטיקה. לא ניתן להצליח בסטוריטלינג אחרי התנסות אחת וגם לא לאחר קורס שלם. זוהי מומחיות שנבנית על ניסוי ותהיה.

מאז שהפך למרכיב הכרחי בכל קמפיין שיווק מוצלח ובפרט כשמדובר בשיווק דיגיטלי, סטוריטלינג מצריך הרבה עבודה, ובצדק. אבל ההשקעה בו מביאה תמורה בכך שהוא זה שעושה את ההבדל בין מותגים שזוכים לנאמנות גבוהה ואהבה מקהל היעד, לבין אלה שמבוססים על צרכנים חד פעמיים.

הניסיון שלנו בהמעבדה מוכיח כי מרכיב הסטוריטלינג הוא בעל חשיבות מכרעת לתהליך בניית האסטרטגיה והזהות התוכנית של הלקוח. הסטוריטלינג הוא כמו הדובדבן המונח על קצפת האסטרטגיה – הוא התוצר שלה ובדרך כלל בהצגתו, מגיע השלב שבו נופלים האסימונים ללקוח, שמבין עד כמה חשוב גיבוש התוכן לפעילות העסקית של הארגון.

הרבה פעמים אנחנו נתקלים בתהליך מיתוגי שנעדר ממנו המרכיב "הסיפורי" ואז התוצאה היא פלקטית וחד מימדית, ללא עומק. לכן סטוריטלינג בא פעמים רבות עם בניית המיתוג והזהות הויזואלית. אם הנראות היא קצה הקרחון, הסטוריטלינג הוא לב הקרחון.

אם אתם בוחרים בתהליך של בניית אסטרטגיית תוכן, עליכם לצפות לשלב מרתק זה של הסטוריטלינג שבו תעשה בחינה מחודשת של הסיפור הקיים של הארגון, ויסופק פתח לסיפור חדש, מסעיר ומושך הרבה יותר.

מכאן עמד הצורך לבנות את המדריך ולספק לכם כלים חשובים להתוודע לאומנות הסיפור ולהצליח לייצר סיפורים מושכים ומרתקים לקהלים שלכם.

בואו נתחיל.

מה זה בכלל סטוריטלינג

סטוריטלינג הוא תהליך שבו אנחנו עושים שימוש בעובדות ובנראטיבים כדי לתקשר משהו לקהלים. חלק מהסיפורים עובדתיים (אך זהו לא מרכיב הכרחי לסיפור טוב), אחרים מופשטים או אף מאולתרים כדרך להסביר טוב יותר את המסר. 

למרות שההגדרה מאד ספציפית, סטוריטלינג מייצג מגוון רחב של דברים. בואו נראה מה זה כן ומה זה לא.

סטוריטלינג זה:

 • מידע בעל ערך המוגש כנראטיב
 • מה שמדרבן את הצוות או העובדים
 • מה שהמותג שלך מייצג
 • מספר על הלקוחות / צרכנים ושאר קהלים
 • אמוציונלי, מעורר הזדהות ויוצר חיבור
 • מורכב מהתחלה, משבר ופתרון
 • התקשורת שבין הצרכנים שלך למותג

אבל זה לא:

 • מאמרים בני אלפי מילים
 • היעדים המכירתיים שלך
 • פרסומת
 • על המותג
 • משעמם
 • משהו "מגניב" שקרה
 • פיץ' מכירות

אומנות הסיפור קיימת משחר ההיסטוריה ויש לה מקום בכל חברה ותרבות. מהסיבה הפשוטה שסיפורים הם שפה אוניברסלית שכולם – ללא תלות בשפה, במקום או במורשת – יכולים להבין. סיפורים מגרים את הדמיון ואת התשוקה ויוצרים תחושת שייכות וקהילתיות בין השומעים והמספרים גם יחד.

לספר סיפור זה כמו לצייר ציור במילים….

בעוד שכולם יכולים לספר סיפור, אנשים מסויימים בעלי יכולות "סיפוריות" משודרגות הופכים למספרי הסיפור של הארגון, המותג או העסק. למרביתנו אלה מוכרים כאנשי השיווק, כותבי התוכן או אנשי יחסי הציבור.

לפני שנרד לעומק על איך מספרים סיפור, נבין מדוע אנחנו מספרים סיפור – כחברה, כתרבות וככלכלה.

למה אנחנו מספרים סיפורים?

יש מגוון סיבות לספר סיפורים – כדי למכור, לבדר, לחנך או לנדנד. על כל אלה נרחיב בהמשך, בשלב זה נבין מדוע סטוריטלינג עדיף על מצגת עמוסה במידע נניח, או רשימת בולטים מושקעת. מדוע סיפורים הם הצעד המתבקש לשתף, להסביר ולמכור מידע?

זו הסיבה מדוע: סיפורים מנגישים מושגים מופשטים ומפשטים מסרים מורכבים.

כולנו, בשלב כזה או אחר, חשנו בילבול כשנתקלנו ברעיון חדש. סיפורים מספקים דרך לעקוף את התחושה הזו. תחשבו על הפעמים שהסיפור עזר לכם להבין את הקונספט בצורה טובה יותר. על המורה שהשתמשה בסיפורים מהחיים כדי להסביר בעיות מתמטיות מורכבות או על הדובר שהשתמש בקייס סטאדי כדי להבהיר סיטואציות מורכבות.

קחו את אפל לדוגמה, מהחברות המובילות לסטוריטלינג (לא סתם סיימון סינק התמקד בהם בהרצאה שלו). טכנולוגיות מתקדמות, מחשוב וטלפונים הם נושאים מורכבים להסביר לצרכן הממוצע – "מעבד 8 ליבות? מה?" באמצעות שימוש מחיי היום-יום הם הצליחו לתאר במדוייק איך המוצרים שלהם תורמים לצרכנים, במקום להסתמך על ז'רגון טכני שמעטים יבינו.

אז איזה כרטיס מסך יש למק בוק אייר החדש? (לקוח מתוך אתר החברה)

סיפורים מחברים בין אנשים…

אם אמרנו שסיפורים הם שפה אוניברסלית להעברת מסר, כולנו מבינים את הסיפור של הגיבור, או האנדרדוג, או הלב השבור. כולנו מעבדי רגשות ומסוגלים לשתף בתחושות של תקווה, ייאוש וכעס. שיתוף בסיפור יכול לתת גם לאנשים מפולגים תחושת שותפות וקהילתיות.

למרות העדפות שונות בשפה, דת או פוליטיקה, סיפורים מחברים אותנו דרך ההרגשה והתגובה שלנו אליהם… הסיפורים הופכים אותנו לאנושיים.

למשל, קחו את הסיפור של מותג הנעליים TOMS. נכון, הנעליים שלהם אופנתיות ושוות לכל כיס. אבל לא בגלל זה הם מצליחים אלא בעיקר בגלל הסיפור שיצרו. TOMS היתה החברה הראשונה לצאת בקמפיין שעל כל רכישה של זוג נעליים הם תורמים זוג נוסף לילדים הזקוקים לכך בעולם השלישי.

מאז, חברות שונות חיקו אותם והיום רבים קונים את TOMS בגלל שזה סמל אופנה ופחות בגלל הסיפור, אבל זה הסיפור שהעביר רגש והרגש ההמוני הוא שדחף אותם להיות מותג מוביל.

TOMS. הרבה יותר מנעליים אופנתיות.

סיפורים מעוררים השראה ומוטיבציה.

סיפורים לא רק הופכים אותנו לאנושיים, אלא גם מותגים. כאשר המותגים הופכים לשקופים ואותנטיים הם מדברים לצרכנים בגובה העיניים ועוזרים להם לתקשר עם המותגים ומי שעומד מאחריהם.

היכולת להתחבר לרגשות של אנשים ולהכיל גם את הטוב וגם את הרע זו הדרך של סיפורים לעורר השראה ומוטיבציה… ולבסוף, להניע לפעולה. היכולת לעטוף את המוצר או המותג בנראטיב לא רק שמאנישה אותו, אלא באופן אינהרנטי גם משווקת אותו, ובכך מטפחת נאמנות למוצר או המותג.

מה הופך את הסיפור לטוב ומוצלח?

המילים "טוב" או "רע" הן בהכרח יחסיות, אבל יש כמה מרכיבים בסיסיים אשר הופכים את חווית הסטוריטלינג למוצלחת, גם עבור הקורא וגם עבור המספר.

סיפורים טובים הם:

 • מבדרים: לא במובן "הבידורי" אלא ביכולת לקשור את הקורא ולעניין אותו במה שבא אחר כך.
 • מלמדים: סיפורים טובים מציתים את הסקרנות ומוסיפים למאגר הידע של הקורא.
 • אוניברסליים: סיפורים טובים קשורים לכל הקוראים ונוגעים בתחושות ובחוויות של רוב האנשים.
 • מאורגנים: סיפורים טובים מאורגנים היטב כדי לאפשר לקורא לעכל את המסרים שבלב הסיפור.
 • זכירים: בין אם באמצעות השראה, דרמה או הומור, סיפורים טובים נחקקים במחשבה של הקורא.

בנוסף, אנחנו רוצים להמליץ על שלושה מרכיבים נוספים שהופכים את הסיפור למוצלח, ללא תלות בסיפור שאתם מנסים לספר.

 1. דמויות: כל סיפור מכיל לפחות דמות אחת לה חשיבות מפתח בחיבור של הקוראים לסיפור. המרכיב הזה הוא הגשר בינכם כמספרי הסיפור לקהל. אם הקהל יכול היה לשים את עצמו בנעלי הדמות, סיכוי גבוה שימשיך איתכם עד לקריאה לפעולה.
 2. קונפליקט: הכוונה היא ללקח כיצד הדמות מתגברת על האתגר. הקונפליקט מאפשר לסיפור לעורר רגשות ולקשור אליו קהלים באמצעות חוויה שניתן להתחבר אליה. כשמספרים סיפור, הכוח טמון ביכולות למשוך וללמד. אם אין קונפליקט בסיפור, ככל הנראה זהו לא סיפור.
 3. החלטה: לכל סיפור טוב יש סוף, אבל הוא לא בהכרח חייב להיות סוף טוב. ההחלטה המוגשת בסוף הסיפור צריכה לחתום אותו, להיות קשורה לדמות ולקונפליקט, ולהשאיר את הקהל עם הנעה לפעולה.

עכשיו, אחרי שמבינים מה סיפור צריך להכיל, בואו נראה כיצד בונים אותו.

תהליך הסטוריטלינג

ציינו כבר שהסטוריטלינג היא אומנות המצריכה יצירתיות, חזון ויכולות, אבל היא גם זקוקה לאימון. ולשם כך כדאי להכיר את תהליך הסטוריטלינג.

ציירים, פסלים, מוזיקאים או כל אומן אחר לעצם העניין, לכולם יש תהליך של יצירה בעובדה על האומנות שלהם. התהליך עוזר להם להבין היכן להתחיל, כיצד לפתח את החזון וכיצד לשפר את היכולות עם הזמן. הדבר נכון גם לגבי סטוריטלינג, בייחוד בכל הקשור לכתיבה של סיפורים עסקיים.

התהליך חשוב משום שכמייצגים של ארגון או מותג, ככל הנראה יש בידיכם טונות של עובדות, דמויות ומסרים שיש להעביר בסיפור תמציתי אחד.

בואו נתחיל בצעד החשוב הראשון.

צעד #1 – הכירו את הקהלים.

מי ירצה לשמוע את הסיפור שלך? מי יהנה ממנו ויגיב אליו בצורה החזקה ביותר? בכדי לבנות סיפור מרתק, צריך להבין את הקוראים, מי יגיב ומי ינקוט בפעולה.

לכן, לפני שניגשים לעט והדף (או למעבד התמלילים) כדאי לערוך מחקר על קהלי היעד ולהגדיר טיפוסים של לקוחות או צרכנים. התהליך חשוב בכדי להכיר את מי שיכול להתעניין בקריאה, צפייה או האזנה לסיפור. הדבר גם יספק כיוון חשוב לצעדים הבאים בבניית יסודות הסיפור.

צעד #2 – הגדירו את מסר/י הליבה

הסיפור צריך להכיל את המסר המרכזי שנמצא בליבה, ללא תלות באורכו של הסיפור. בדומה ליסודות הבית, עליו להתקיים לפני שמתקדמים.

האם הסיפור שלכם הוא מוצר למכירה או איסוף כספים? הסבר על שירות או קידום של נושא? מה הפואנטה בסיפור? בכדי להגדיר זאת, כדי לנסות לסכם את הסיפור במשפט-שניים. אם אינכם מסוגלים לעשות זאת, כנראה ש(עדיין) אין לכם סיפור.

צעד # 3 תחליטו איזה סוג סיפור אתם מספרים

לא כל הסיפורים נולדו שווים. כדי להחליט איזה סוג סיפור אתם מספרים, תעריכו איך אתם רוצים שהקהל ירגיש ויגיב כשהם קוראים אותו.

הדבר יעזור לכם לקבוע כיצד אתם מפתחים את הסיפור ואחר אילו יעדים אתם מנסים להשיג.

להלן דוגמאות לאיך ניתן להשיג יעדים רווחים:

 • הנעה לפעולה: הסיפור צריך לתאר איך פעולה מוצלחת נעשתה בעבר ולהסביר כיצד הקוראים יכולים להטמיע את אותו סוג שינוי. הימנעו ממידע עודף או תיאור מוגזם על מנת שהקהל יוכל להתמקד בפעולה או בשינוי שהסיפור שלכם מעודד.
 • לספר לאנשים על עצמכם: ספרו סיפור הכולל מאבקים אמיתיים, הומניים, כזה הכולל כשלונות וניצחונות. הצרכנים של היום מעריכים ומתקשרים למותגים המשווקים באותנטיות והסטוריטלינג אינו יוצא מן הכלל.
 • העברת ערכים: ספרו סיפור שנוגע ברגשות המוכרים, דמויות ומצבים, כדי שהקוראים יכולו להבין כיצד הסיפור מתקשר לחייהם האישיים. הדבר חשוב במיוחד כשמדברים על ערכים שנויים במחלוקת או כאלה שאינם מובנים.
 • יצירת קהילה או כיוון לשיתופי פעולה: ספרו סיפור שמניע את הקוראים לדבר עליו ולשתף אותו עם אחרים. השתמשו במצב או בחוויה שאחרים יכולים לשייך עצמם אליהם ולומר: "כן, גם אני!". שמרו על תיאור המצבים והדמויות באופן ניטרלי כדי למשוך מנעד רחב ככל שניתן של קוראים.
 • העברת מידע או לימוד: ספרו סיפור שמכיל חוויה של ניסוי ותהייה, שהקוראים יוכלו ללמוד על הבעיה וכיצד הפתרון נמצא ויושם. דונו גם בחלופות לפתרון.

צעד #4 – מסדו קריאה לפעולה

היעדים והקריאה לפעולה (CTA – Call To Action)  דומים, אבל ה-CTA מבסס את הפעולה שהקהלים שלכם יעשו לאחר הקריאה.

מה בדיוק אתם רוצים שהקוראים שלכם יעשו לאחר הקריאה? תרצו שהם יתרמו כסף, יירשמו לניוזלטר, ייקנו קורס או מוצר? הגדירו את הרצון הזה יחד עם היעדים כדי להבטיח שם מתיישבים אחד עם השני.

לדוגמה, אם היעד הוא למסד קהילה או שיתופי פעולה, ה-CTA צריך להיות "הקליקו על הכפתור למטה ושתפו"

צעד #5 – בחרו את הפלטפורמה המתאימה לסיפור

סיפורים יכולים לבוא בשלל צורות. חלק מהסיפורים נקראים, אחרים נצפים או נשמעים. הבחירה במדיום תלויה בסוג הסיפור כמו גם במשאבי זמן וכסף.

הנה דרכים שונות כיצד לספר סיפור:

 • סיפור כתוב: מועבר דרך מאמרים, פוסטים לבלוג או ספרים. אלה יכילו בעיקר טקסט ויתכן שגם תמונות. סיפורים כתובים הם ללא ספק השיטה הזולה והזמינה לסטוריטלינג וכל שצריך היא גישה למעבד תמלילים כמו גוגל דוקס או אפילו עט ונייר.
 • סיפור מדובר: כזה אשר מסופר באופן אישי במסגרות מצומצות, כמו מצגת, נאום או השתתפות בפאנל. לדוגמה, הרצאות TED. בגלל שאלה "חיים" ומטבעם לא ערוכים, סיפורים מדוברים מצריכים יותר ניסיון ויכולות כדי להעביר מסרים ולעורר רגשות באחרים, אלה כמו שיש לסיימון סינק לדוגמה.
 • סיפור אודיו: הוא סיפור מדובר, אך מוקלט (וזה ההבדל בינו לבין סיפור מסופר). אלה יבואו היום בעיקר בצורה של פודקסטים שהופכים לנגישים ומשתלמים יותר מתמיד.
 • סיפור דיגיטלי: מסופר דרך מגוון מדיות כמו וידאו, אנימציה, סיפורים אינטראקטיביים ואפילו משחקים. האופציה הזו היא ללא ספק האפקטיבית ביותר לסוג הסיפורים שמבקשים לעורר רגשות, או כאלה שרוצים לייצר פעולה או הבעה באמצעים ויזואליים. וזו הסיבה מדוע הם גם היקרים ביותר להכנה. אבל על מנת שלא תיפול רוחכם, תזכרו שאיכות הוידאו לא חשובה כמו היכולת להעביר מסר חזק. תחשבו על הסרטונים הויראליים ותראו שחלקם נעשו באופן ספונטאני או הופקו בתקציב אפסי.

שלב #6 – הגיע הזמן לכתוב

עכשיו זה הזמן להתחיל ליצור את הסיפור.

יש לכם את המסר או המסרים הבסיסיים, יעדים מותאים לקהלי היעד וקריאה לפעולה מוכנה. כעת צריך להוסיף פרטים ולהשתמש בכשרון היצירתי שלכם להרכבת הסיפור.

שלב #7 – שתפו את הסיפור

הפצת הסיפור לא פחות חשובה מבנייתו. ההפצה תלויה בבחירה המוקדמת שלכם במדיום, אבל היום הדרך המוכרת היא להעזר בעולמות הדיגיטל ולהפיץ את הסיפור ברשתות החברתיות או דרך המייל. בנוסף, סיפורים כתובים יכולים להתפרסם בבלוג (כמו זה אותו אתם קוראים כרגע) או כפוסט אורח במקומות אחרים. סיפורים דיגיטליים יכולים להיות משותפים בפלטפורמות כמו יוטיוב או Vimeo, בעוד שסיפורים מדוברים מועברים בצורה הטובה ביותר באופן אישי, אבל כדאי שתשקלו להקליט את ההצגה החיה כדי לשתפו בשלב מאוחר יותר.

ככל שיהיו יותר מקומות שבה תשתפו את הסיפור, כך תוכלו לצפות לאנגייג'מנט חזק יותר מצד הקהלים.

בחזרה אליכם…

סטוריטלינג זה אומנות, אבל זהו גם תהליך ששווה להתמקצע בו עבור העסק והלקוחות שלכם. סיפורים מביאים אנשים להתאחד ולקבל השראה לפעולה ולתגובה. בנוסף, צרכנים היום לא מחליטים מה לקנות על בסיס מה שאתם מוכרים, אלא על בסיס הסיבה שהובילה אתכם למכור את זה.

הסטוריטלינג עוזר לכם לתקשר את ה-"למה" בדרך יצירתית ומעוררת הזדהות. ולדעתנו, גם בדרך כיפית הרבה יותר.

ואם קראתם את הכל עד כאן, אתם יכולים לענות על השאלה: מה בא עכשיו?

נכון!

קריאה לפעולה 😊

אז למה לנסות לספר את הסיפור לבד בזמן שאפשר לעשות את זה ביחד? צרו קשר וביחד נמצא ונבנה את הסיפור שלכם.

The post סטוריטלינג – המדריך המלא appeared first on המעבדה לייצור תוכן.

]]>
https://www.content-lab.co.il/storytelling/feed/ 0
אם סטיב ג'ובס יכול – גם אתם https://www.content-lab.co.il/%d7%90%d7%9d-%d7%a1%d7%98%d7%99%d7%91-%d7%92%d7%95%d7%91%d7%a1-%d7%99%d7%9b%d7%95%d7%9c-%d7%92%d7%9d-%d7%90%d7%aa%d7%9d/ Tue, 05 Jan 2021 09:10:32 +0000 https://www.content-lab.co.il/?p=1382 הרצאה הרצאה שכולה על טהרת סיפורי ההצלחה של מהלכי שיווק באמצעות תוכן הבולטים של השנים האחרונות. במהלכה, נרד ל-DNA של כל מהלך ונמצא מה הם המכנים המשותפים שהופכים "עוד" מהלך תוכן לסיפור בלתי נשכח. משך ההרצאה: כשעה וחצי למי ההרצאה מיועדת: לבודדים או קבוצות שסקרנים לדעת איך "הטובים ביותר" עושים את זה נשמע מעולה! צור קשר לעוד […]

The post אם סטיב ג'ובס יכול – גם אתם appeared first on המעבדה לייצור תוכן.

]]>

הרצאה

אם סטיב ג'ובס יכול – גם אתם

הרצאה שכולה על טהרת סיפורי ההצלחה של מהלכי שיווק באמצעות תוכן הבולטים של השנים האחרונות. במהלכה, נרד ל-DNA של כל מהלך ונמצא מה הם המכנים המשותפים שהופכים "עוד" מהלך תוכן לסיפור בלתי נשכח.

משך ההרצאה: כשעה וחצי

למי ההרצאה מיועדת: לבודדים או קבוצות שסקרנים לדעת איך "הטובים ביותר" עושים את זה

נשמע מעולה! צור קשר לעוד פרטים

The post אם סטיב ג'ובס יכול – גם אתם appeared first on המעבדה לייצור תוכן.

]]>
אמנות הסטוריטלינג https://www.content-lab.co.il/%d7%90%d7%9e%d7%a0%d7%95%d7%aa-%d7%94%d7%a1%d7%98%d7%95%d7%a8%d7%99%d7%98%d7%9c%d7%99%d7%a0%d7%92/ https://www.content-lab.co.il/%d7%90%d7%9e%d7%a0%d7%95%d7%aa-%d7%94%d7%a1%d7%98%d7%95%d7%a8%d7%99%d7%98%d7%9c%d7%99%d7%a0%d7%92/#respond Tue, 05 Jan 2021 09:07:23 +0000 https://www.content-lab.co.il/?p=1377 הרצאה בראשית היה מוצר או שרות, אחר כך היו מותגים וכיום יש את הסיפור העומד מאחרי המותג. בכדי להביא להצלחה עסקית ולהצטיין במהלך השיווקי צריך לדעת איך לספר את הסיפור או במילים אחרות: לצלול אל אמנות הסטוריטלינג. בהרצאה מעוררת השראה זו נלמד מהצלחות מקומיות ועולמיות כיצד בונים נכון את הסיפור ואיך הוא מתורגם להצלחה. משך […]

The post אמנות הסטוריטלינג appeared first on המעבדה לייצור תוכן.

]]>

הרצאה

אמנות הסטוריטלינג

בראשית היה מוצר או שרות, אחר כך היו מותגים וכיום יש את הסיפור העומד מאחרי המותג. בכדי להביא להצלחה עסקית ולהצטיין במהלך השיווקי צריך לדעת איך לספר את הסיפור או במילים אחרות: לצלול אל אמנות הסטוריטלינג. בהרצאה מעוררת השראה זו נלמד מהצלחות מקומיות ועולמיות כיצד בונים נכון את הסיפור ואיך הוא מתורגם להצלחה.

משך ההרצאה:כשעה וחצי

למי ההרצאה מיועדת:לבודדים או קבוצות שסקרנים לדעת איך "הטובים ביותר" עושים את זה

נשמע מעולה! צור קשר לעוד פרטים

The post אמנות הסטוריטלינג appeared first on המעבדה לייצור תוכן.

]]>
https://www.content-lab.co.il/%d7%90%d7%9e%d7%a0%d7%95%d7%aa-%d7%94%d7%a1%d7%98%d7%95%d7%a8%d7%99%d7%98%d7%9c%d7%99%d7%a0%d7%92/feed/ 0
כיצד הופכים להיות "עיתונאי מותג" https://www.content-lab.co.il/%d7%9b%d7%99%d7%a6%d7%93-%d7%94%d7%95%d7%a4%d7%9b%d7%99%d7%9d-%d7%9c%d7%94%d7%99%d7%95%d7%aa-%d7%a2%d7%99%d7%aa%d7%95%d7%a0%d7%90%d7%99-%d7%9e%d7%95%d7%aa%d7%92/ Tue, 05 Jan 2021 08:56:06 +0000 https://www.content-lab.co.il/?p=1372 סדנה יישומית כל אחד יכול לכתוב, אבל לא כל אחד יכול לספר את הסיפור, לסקרן, למשוך קהל ולהביא תוצאות. בסדנה יישומית זו נלמד איך הופכים מילים לשורות ושורות לסיפור המביא לידי ביטוי את הצרכים השיווקיים ולהצלחה. לשם כך, נעזר בעולמות העיתונאות המסורתית ונבין כיצד בונים סיפורים למהלכים עסקיים. משך הסדנה: מפגש אחד בן 4-6 שעות […]

The post כיצד הופכים להיות "עיתונאי מותג" appeared first on המעבדה לייצור תוכן.

]]>

סדנה יישומית

כיצד הופכים להיות "עיתונאי מותג"

כל אחד יכול לכתוב, אבל לא כל אחד יכול לספר את הסיפור, לסקרן, למשוך קהל ולהביא תוצאות. בסדנה יישומית זו נלמד איך הופכים מילים לשורות ושורות לסיפור המביא לידי ביטוי את הצרכים השיווקיים ולהצלחה. לשם כך, נעזר בעולמות העיתונאות המסורתית ונבין כיצד בונים סיפורים למהלכים עסקיים.

משך הסדנה: מפגש אחד בן 4-6 שעות

למי מיועדת הסדנה:לבודדים ולקבוצות שרוצים להפוך את המלה הכתובה לחברם הטוב ולהעזר בה להגיע להצלחות עסקיות.

נשמע מעולה! צור קשר לעוד פרטים

The post כיצד הופכים להיות "עיתונאי מותג" appeared first on המעבדה לייצור תוכן.

]]>
תוכן מניע אג'נדה חברתית https://www.content-lab.co.il/%d7%aa%d7%95%d7%9b%d7%9f-%d7%9e%d7%a0%d7%99%d7%a2-%d7%90%d7%92%d7%a0%d7%93%d7%94-%d7%97%d7%91%d7%a8%d7%aa%d7%99%d7%aa/ Tue, 05 Jan 2021 08:44:57 +0000 https://www.content-lab.co.il/?p=1350 סדנת יישומית רשויות, ארגוני מגזר שלישי וחברות ללא מטרות רווח נתקלות לא פעם בקושי ממשי לקדם ערכים חברתיים וסביבתיים, לעניין ולהניע קהלים לבצע את הפעולה הרצויה. בסדנה יישומית זו נשלב בין כלים שיווקיים מוכרים מעולם השיווק החברתי (Social Marketing) והשיווק באמצעות תוכן ונספק למשתתפים תשתית לפעולה המותאמת לקהלי יעד וליעדים שהציבו לעצמם. משך הסדנה: מפגש […]

The post תוכן מניע אג'נדה חברתית appeared first on המעבדה לייצור תוכן.

]]>

סדנת יישומית

תוכן מניע אג'נדה חברתית

רשויות, ארגוני מגזר שלישי וחברות ללא מטרות רווח נתקלות לא פעם בקושי ממשי לקדם ערכים חברתיים וסביבתיים, לעניין ולהניע קהלים לבצע את הפעולה הרצויה. בסדנה יישומית זו נשלב בין כלים שיווקיים מוכרים מעולם השיווק החברתי (Social Marketing) והשיווק באמצעות תוכן ונספק למשתתפים תשתית לפעולה המותאמת לקהלי יעד וליעדים שהציבו לעצמם.

משך הסדנה: מפגש אחד בן 4-6 שעות

למי מיועדת הסדנה: לבודדים ולקבוצות המעוניינים לקבל כלים ראשוניים בשיווק באמצעות תוכן ולהבין כיצד ניתן להעזר בו להצלחה אישית ועסקית.

נשמע מעולה! צור קשר לעוד פרטים

The post תוכן מניע אג'נדה חברתית appeared first on המעבדה לייצור תוכן.

]]>
מיצוב ובידול – הטנגו להצלחה של העסק שלך https://www.content-lab.co.il/%d7%9e%d7%99%d7%a6%d7%95%d7%91-%d7%95%d7%91%d7%99%d7%93%d7%95%d7%9c-%d7%94%d7%98%d7%a0%d7%92%d7%95-%d7%9c%d7%94%d7%a6%d7%9c%d7%97%d7%94-%d7%a9%d7%9c-%d7%94%d7%a2%d7%a1%d7%a7-%d7%a9%d7%9c/ Tue, 05 Jan 2021 08:25:20 +0000 https://www.content-lab.co.il/?p=1342 סדנת יישומית השוק רווי במתחרים וקולגות שמספקים את אותו השרות או המוצר שאתם מספקים. איך בולטים ומייצרים יתרון תחרותי מול השאר? בסדנה נלמד כיצד למצב (Positioning) את החברה, השרות, המוצר או המותג ואיך לבדל אתכם מהמתחרים באמצעות חיפוש, מציאה וחידוד הצעת הערך (Value Proposition) עבור קהלי היעד והצעת המכירה הייחודית לכם (Unique Selling Proposition). באמצעות […]

The post מיצוב ובידול – הטנגו להצלחה של העסק שלך appeared first on המעבדה לייצור תוכן.

]]>

סדנת יישומית

מיצוב ובידול – הטנגו להצלחה של העסק שלך

השוק רווי במתחרים וקולגות שמספקים את אותו השרות או המוצר שאתם מספקים. איך בולטים ומייצרים יתרון תחרותי מול השאר? בסדנה נלמד כיצד למצב (Positioning) את החברה, השרות, המוצר או המותג ואיך לבדל אתכם מהמתחרים באמצעות חיפוש, מציאה וחידוד הצעת הערך (Value Proposition) עבור קהלי היעד והצעת המכירה הייחודית לכם (Unique Selling Proposition).

באמצעות הסדנה תצליחו לייצר יתרון שיווקי-עסקי בענף בו אתם פועלים ולבסס אסטרטגייה שיווקית ארוכת טווח.

משך הסדנה: מפגש אחד בן 4-6 שעות

למי מיועדת הסדנה:בעלי עסקים קטנים ובינוניים, עצמאיים, פרילנסרים, מנהלי חברות סטארטאפ, או כל מי שמעוניין בהקמה ובתפעול עצמאי של השיווק של העסק, לבלוט על פני המתחרים ולהוביל להצלחה עסקית.

נשמע מעולה! צור קשר לעוד פרטים

The post מיצוב ובידול – הטנגו להצלחה של העסק שלך appeared first on המעבדה לייצור תוכן.

]]>
בונים מהלך שיווק באמצעות תוכן https://www.content-lab.co.il/%d7%91%d7%95%d7%a0%d7%99%d7%9d-%d7%9e%d7%94%d7%9c%d7%9a-%d7%a9%d7%99%d7%95%d7%95%d7%a7-%d7%91%d7%90%d7%9e%d7%a6%d7%a2%d7%95%d7%aa-%d7%aa%d7%95%d7%9b%d7%9f/ Tue, 05 Jan 2021 08:20:28 +0000 https://www.content-lab.co.il/?p=1330 סדנת יישומית אם אתם מבינים את החשיבות של שיווק באמצעות תוכן אבל אין לכם את המשאבים, הזמן או האנרגיה לתכנן מהלך תוכן לשנה או השנתיים הקרובות – הסדנה היישומית זו תספק לכם את המענה לו אתם זקוקים. מה נעשה בסדנה ביחד: נבנה אסטרטגיית שיווק באמצעות תוכן המותאמת לכם נמפה ונבחר את ערוצי השיווק הנכונים (בלוג […]

The post בונים מהלך שיווק באמצעות תוכן appeared first on המעבדה לייצור תוכן.

]]>

סדנת יישומית

בונים מהלך שיווק באמצעות תוכן

אם אתם מבינים את החשיבות של שיווק באמצעות תוכן אבל אין לכם את המשאבים, הזמן או האנרגיה לתכנן מהלך תוכן לשנה או השנתיים הקרובות – הסדנה היישומית זו תספק לכם את המענה לו אתם זקוקים.

מה נעשה בסדנה ביחד:

 • נבנה אסטרטגיית שיווק באמצעות תוכן המותאמת לכם
 • נמפה ונבחר את ערוצי השיווק הנכונים (בלוג עסקי, ניוזלטר, פעילות ברשתות חברתיות ועוד)
 • נגדיר את קהלי היעד ואת פרופיל הלקוח
 • נמפה את 'המשפך התוכני' עבורכם ואת התוכן הרלוונטי לכל אחד מהשלבים
 • נוודא כי תהליך ייצור התוכן יגובש בצורה נכונה
 • נטרגט נושאים או כיוונים שיתרמו לטראפיק ממנועי החיפוש

ועוד….

משך הסדנה:שני מפגשים בני 4-6 שעות כל מפגש

למי מיועדת הסדנה:מנהלים של חברות, תאגידים וסטארטאפים, משווקים, דוברים ואנשי פיתוח עסקי.

נשמע מעולה! צור קשר לעוד פרטים

The post בונים מהלך שיווק באמצעות תוכן appeared first on המעבדה לייצור תוכן.

]]>
שיווק באמצעות תוכן מ-א'-ת' https://www.content-lab.co.il/%d7%a9%d7%99%d7%95%d7%95%d7%a7-%d7%91%d7%90%d7%9e%d7%a6%d7%a2%d7%95%d7%aa-%d7%aa%d7%95%d7%9b%d7%9f-%d7%9e-%d7%90-%d7%aa/ Tue, 05 Jan 2021 06:25:24 +0000 https://www.content-lab.co.il/?p=1288 סדנת הכרות שמעתם ששיווק באמצעות תוכן הוא מושג שצובר תאוצה בעולמות השיווק אבל לא לגמרי בטוחים מה עומד מאחריו ומה אפשר לעשות איתו? בסדנת היכרות עם עולם השיווק באמצעות תוכן, נבין מה הפוטנציאל הקיים בו, למי הוא מתאים ובאילו אופנים, ומה עליכם לעשות מחר בבוקר כדי להצטרף לגל המצליחים.   משך הסדנה: מפגש אחד בן […]

The post שיווק באמצעות תוכן מ-א'-ת' appeared first on המעבדה לייצור תוכן.

]]>

סדנת הכרות

שיווק באמצעות תוכן מ-א'-ת'

שמעתם ששיווק באמצעות תוכן הוא מושג שצובר תאוצה בעולמות השיווק אבל לא לגמרי בטוחים מה עומד מאחריו ומה אפשר לעשות איתו? בסדנת היכרות עם עולם השיווק באמצעות תוכן, נבין מה הפוטנציאל הקיים בו, למי הוא מתאים ובאילו אופנים, ומה עליכם לעשות מחר בבוקר כדי להצטרף לגל המצליחים.

 

משך הסדנה: מפגש אחד בן 4-6 שעות

למי מיועדת הסדנה: לבודדים ולקבוצות המעוניינים לקבל כלים ראשוניים בשיווק באמצעות תוכן ולהבין כיצד ניתן להעזר בו להצלחה אישית ועסקית.

נשמע מעולה! צור קשר לעוד פרטים

The post שיווק באמצעות תוכן מ-א'-ת' appeared first on המעבדה לייצור תוכן.

]]>
אסטרטגיית מיתוג – איך תוכן יכול לסייע במיתוג נכון? https://www.content-lab.co.il/%d7%90%d7%a1%d7%98%d7%a8%d7%98%d7%92%d7%99%d7%99%d7%aa-%d7%9e%d7%99%d7%aa%d7%95%d7%92/ https://www.content-lab.co.il/%d7%90%d7%a1%d7%98%d7%a8%d7%98%d7%92%d7%99%d7%99%d7%aa-%d7%9e%d7%99%d7%aa%d7%95%d7%92/#respond Wed, 19 Aug 2020 17:02:07 +0000 https://www.content-lab.co.il/?p=1181 מיתוג ותוכן נתפסים כשני מהלכים נבדלים, כשהראשון (מיתוג) קודם לשני (תוכן). אבל בעת הנוכחית הופכים המהלכים הללו לקשורים אחד לשני, כאשר כבר בשלב אסטרטגיית המיתוג נכנס מרכיב התוכן כחלק בלתי נפרד. מה הערך הנוצר משילוב בין שני המהלכים וכיצד לעשות זאת נכון? כל התשובות לפניכם. תהליך המיתוג (Branding) הוא תהליך אסטרטגי שבו נוצר מותג חדש […]

The post אסטרטגיית מיתוג – איך תוכן יכול לסייע במיתוג נכון? appeared first on המעבדה לייצור תוכן.

]]>
מיתוג ותוכן נתפסים כשני מהלכים נבדלים, כשהראשון (מיתוג) קודם לשני (תוכן). אבל בעת הנוכחית הופכים המהלכים הללו לקשורים אחד לשני, כאשר כבר בשלב אסטרטגיית המיתוג נכנס מרכיב התוכן כחלק בלתי נפרד. מה הערך הנוצר משילוב בין שני המהלכים וכיצד לעשות זאת נכון? כל התשובות לפניכם.

תהליך המיתוג (Branding) הוא תהליך אסטרטגי שבו נוצר מותג חדש או מתעדכן מותג קיים (Re-branding). לפי ויקיפדיה במסגרת תהליך זה מחליטים מהם 'ערכי המותג' הרצויים ומפתחים סממנים ומאפיינים ויזואליים ומילוליים האמורים לבטא 'ערכים' אלה, מתוך כוונה לייצר למותג ערך ייחודי: מבודל ומובחן, נתפס וזכיר.

שיווק באמצעות תוכן: כך תעשו זאת נכון >>

תהליך בניית אסטרטגיית מיתוג דומה בעיקרו לתהליך בניית אסטרטגיית תוכן, אבל התוצרים שונים. בעוד שבמיתוג הלקוח מקבל תוצרים כמו לוגו, סוגי האותיות המשמשים להצגתו, צורות, צבעים, צלילים וכל מאפיין חושי אחר שהוא חלק מעיצוב 'חוויית המותג', באסטרטגיית התוכן הלקוח מקבל את "הסיפור" שלו וסט של מסרים הנגזר מתוכו.

עד לפני מספר שנים חברות העדיפו לסיים קודם את התהליך המיתוגי ואחרי שהוגדרו אישיות המותג והערכים שלו, הן התפנו לייצור תוכן כחלק מהמהלך השיווקי-תקשורתי הכולל. אבל בשנים האחרונות התמונה משתנה, הודות לשינוי בתפיסת התוכן והמרכזיות שלו בגיבוש הזהות של החברה.

כך התפתחה הגישה העכשווית, המשלבת בין התוכן למיתוג ומערבת את אנשי התוכן בתהליך המיתוגי. בכך, גישה זו מספקת כמה יתרונות מרכזיים:

א. שילוב בין אסטרטגיית התוכן למיתוג ליצירת אסטרטגיה כוללת אחת אחידה וברורה.
ב. היכולת של אנשי התוכן להאיר נושאים וצדדים שונים בתהליך המיצובי ובבניית סיפור למותג.
ג. התוצרים הויזואליים והטקסטואליים המתקבלים מהתהליך קשורים אחד בשני ומשלימים אחד את השני.
ד. תרומה בהוצאה לפועל של השלב הבא – השיווק והתקשור של המותג – מאחר וכחלק מהאסטרטגיה הכוללת נבנה הסיפור של החברה והמסרים, הדבר מקל על אנשי השיווק והיח"צ להחדיר את המותג ו'ערכיו' לתודעה הציבורית באמצעים שונים ומגוונים.

סיוע בשיווק ובתקשור של המיתוג. תוכן שיווקי

כיצד המעבדה לייצור תוכן יכולה לסייע לכם בתוכן כחלק מאסטרטגיית המיתוג?

אנחנו במעבדה הבנו את החשיבות שבמיזוג שני התהליכים הללו לכדי תהליך אחד מובנה הכולל תוכן ומיתוג. הניסיון שלנו מלמד כי אם שמים אנשי תוכן ומיתוג סביב שולחן אחד, דברים חדשים ומופלאים יוצאים ולכן בבניית אסטרטגיית התוכן והמיתוג אנחנו מקפידים לשלב כוחות מהרגע הראשון ועד לתום התהליך.

כמובן שאפשר לנצל כל אחד מהיכולות בנפרד, אבל אם אתם מתכננים לצאת למהלך כולל של בניית מותג, המלצתנו היא לא לוותר על שני המרכיבים המשמעותיים הללו.

לכל שאלה על אסטרטגיית תוכן, כתיבה ומיתוג – צרו איתנו קשר >>

The post אסטרטגיית מיתוג – איך תוכן יכול לסייע במיתוג נכון? appeared first on המעבדה לייצור תוכן.

]]>
https://www.content-lab.co.il/%d7%90%d7%a1%d7%98%d7%a8%d7%98%d7%92%d7%99%d7%99%d7%aa-%d7%9e%d7%99%d7%aa%d7%95%d7%92/feed/ 0
סיפור הצלחה: כיצד הבלוג של SAP נהפך לשם דבר בתעשייה https://www.content-lab.co.il/%d7%a1%d7%99%d7%a4%d7%95%d7%a8-%d7%94%d7%a6%d7%9c%d7%97%d7%94-%d7%9b%d7%99%d7%a6%d7%93-%d7%94%d7%91%d7%9c%d7%95%d7%92-%d7%a9%d7%9c-sap-%d7%a0%d7%94%d7%a4%d7%9a-%d7%9c%d7%a9%d7%9d-%d7%93%d7%91%d7%a8/ https://www.content-lab.co.il/%d7%a1%d7%99%d7%a4%d7%95%d7%a8-%d7%94%d7%a6%d7%9c%d7%97%d7%94-%d7%9b%d7%99%d7%a6%d7%93-%d7%94%d7%91%d7%9c%d7%95%d7%92-%d7%a9%d7%9c-sap-%d7%a0%d7%94%d7%a4%d7%9a-%d7%9c%d7%a9%d7%9d-%d7%93%d7%91%d7%a8/#respond Tue, 26 Mar 2019 13:59:43 +0000 https://www.content-lab.co.il/?p=1095 איך הפך תאגיד טכנולוגיה B2B לסיפור הצלחה של יצרן תוכן המניע קהלים ומחזק את המותג? המקרה של SAP מלמד שעם יצירתיות, נחישות ועקביות אפשר להגיע רחוק ביצירת תוכן לצרכים שיווקיים. מה הם עשו? בקליפת אגוז: הבלוג של החברה הפך מעמוד וורדפרס רזה למעצמת תוכן ב-ROI מוכח, הודות לשימוש במרכיבים הבאים: נקיטה בגישה עיתונאית השקעה ב-SEO […]

The post סיפור הצלחה: כיצד הבלוג של SAP נהפך לשם דבר בתעשייה appeared first on המעבדה לייצור תוכן.

]]>
איך הפך תאגיד טכנולוגיה B2B לסיפור הצלחה של יצרן תוכן המניע קהלים ומחזק את המותג? המקרה של SAP מלמד שעם יצירתיות, נחישות ועקביות אפשר להגיע רחוק ביצירת תוכן לצרכים שיווקיים. מה הם עשו?

בקליפת אגוז:

הבלוג של החברה הפך מעמוד וורדפרס רזה למעצמת תוכן ב-ROI מוכח, הודות לשימוש במרכיבים הבאים:

 • נקיטה בגישה עיתונאית
 • השקעה ב-SEO
 • כתיבת תוכן פרקטי ומעצים
 • מיצוב כמומחים בתחום
 • בניית אמון עם קהלי היעד
 • מדידת ביצועים (KPI)
איך הופכים בלוג עסקי לערוץ שיווק באמצעות תוכן מוביל
בלוג עסקי שהופך לערוץ שיווק תוכני מוביל

ההתחלה של FCEC היתה רחוקה מלבשר את ההצלחה האדירה שבהמשך – עיתונאית לשעבר שפתחה בלוג טכנולוגי צנוע בוורדפרס וקראה לו בשם הבלתי אפשרי והלא קליט  The Future of Customer Engagement and Commerce. שנים לא רבות אחר כך, הבלוג הצנוע הפך לפורטל משפיע ונכס יקר ערך עבור SAP שתורם לקידום החברה ומוצריה בקרב קהלי היעד. הבלוג פוגש את הקהלים עוד בשלבים מוקדמים של המסע של הלקוח ו'המשפך השיווקי', קושר אותם למותג ומייצר אצלם מוכנות לרכישת מוצר הדגל של החברה.

כאמור, ההצלחה לא התחוללה בין לילה. 4 שנים לקח לפרי להבשיל, הרבה בזכות עבודת צוות מאומצת, אסטרטגייה חכמה ומחוייבות ליצירת תוכן איכותי.

פירקנו את מרכיבי ההצלחה לגורמים.

נקיטה בגישה עיתונאית

גישה עיתונאית להכנת בלוג הוא מרכיב חשוב ביכולת להצליח לייצר תוכן איכותי לאורך זמן. בשנת 2012, שנת ההתחלה, שכרה SAP אשת מקצוע – עיתונאית במיקוד חוץ. כלומר מלכתחילה, הגישה השלטת היתה לראות במהלך פרויקט עיתונאי יותר משיווקי – דרך מוצלחת לרכוש את אמון הקוראים-קהלי היעד ולייצר אינגייג'מנט. אשת המקצוע החלה בתפעול הבלוג והפצת המידע ברשתות חברתיות. התהליך החל לעבוד – עוקבים חזרו לבלוג, עקבו אחר התכנים ופיתחו יחסים עם המותג.

השקעה ב-SEO

קידום אורגני בגוגל (SEO) קיבל משקל משמעותי בפיתוח ובתחזוקת הבלוג. לדוגמה, ספריית התוכן הותאמה סביב נושאים שמעניינים ביותר את קהלי היעד וביתר דיוק: סביב שאלות פופולאריות שנשאלו בחיפושים.

גישת ה-SEO מהווה עבור הצוות אינדיקציה למה שרלוונטי, שימושי ומעניין עבור קהלי היעד. המידע הנצבר מועבר במגוון אמצעים המותאימים לפילוחי קהלי שונים: פוסטים, אינפוגרפיקה, שיתוף ברשתות חברתיות, שימוש במצגות של דוברים מעניינים או תמלול של הרצאות לסדרות של כתבות ועוד.

כתיבת תוכן פרקטי המעצים את קהל הקוראים

התכנים המפורסמים בבלוג נגישים למכנה משותף רחב של קוראים, משימה שלפעמים יכולה להיות מאתגרת במיוחד – כיצד משתמשים בידע ומידע טכנולוגי להסביר איך הדבר יכול לשפר את היכולות המקצועיות של הקוראים? המטרה המוצהרת היתה לצאת ממעגל מנהלי טכנולוגיה או הדאטה למעגל רחב של עובדים ולהפוך אותם לשגרירים שיפנו עם הצרכים והמידע המתאים למנהלים המקצועיים בארגון.

מיצוב כמומחים בתחום

השם של הבלוג פיתח ציפיות מיידיות בקרב קהלים אלה לתוכן שיצביע על מגמות ויהיה בר סמכא למסירת תובנות על השוק. אנשי SAP בדקו ומצאו כי קהל הקוראים מורכב ברובו מעובדים בחברות גדולות ומתחרים ואלו עוקבים אחר האתר מהמחשב בעבודה. הבנה זו איתגרה עוד יותר את צוות הבלוג, שמקפיד לעמוד במשימה. לדוגמה, המאמר In 2020, Customer Experience Will Look Like This  זכה ליותר מ-4,600 צפיות אורגניות בחודשיים הראשונים לצאתו.

פוסטים תורמים במיצוב של הבלוג והחברה
פוסטים פופולאריים כמו זה תורם במיצוב של הבלוג והחברה

בדרך להמרות עוצרים בבניית אמון

כמה כתבות בבלוג צריך כדי להפוך את הקורא למתעניין במוצרי החברה?

שאלה זו עומדת במוקד של כל איש תוכן המתבקש לסייע בביצוע המרות. לטענת אנשי הבלוג, אלו זקוקים ל-7-8 כתבות בממוצע כדי להוביל את הקורא הלאה במשפך. "הסוד" הוא בהתמדה ביצירת תוכן איכותי ורלוונטי "שצדים" את הקורא ומתגמלים את החברה באמון מצדו.

ההתמדה משתלמת. אינדיקציה לכך ניתן למצוא באחוזי הפתיחה של הניוזלטר המופץ לכ-5,000 מנויים. אלה עומדים על 21-23% לפי דיווח מצד החברה.

מדידת ביצועים (KPI)

המטרה המרכזית של הבלוג היא לייצר לידים עבור החלק העליון של המשפך. מכאן שהצוות התמקד במעקב אחר המבקרים, הצמיחה בהרשמות לניוזלטר והאינגייג'מנט ברשתות החברתיות ובעיקר – מעבר לאתר של החברה וחשיפה לפתרונות שהיא מציעה.

לצוות נדרש שנתיים (!) להוכיח ROI על בסיס המדדים הללו, שנתיים לשכנע את מנהלי החברה בערך הישיר שהבלוג מספק עבורה.

בנוסף, הקהל שמגיע לאתר החברה הוא איכותי במיוחד – הוא כבר מתעניין ומבקש להעמיק את הידע והיכולות (אפשר לראות זאת בין היתר בכמות ההורדות מהאתר הראשי על ידי קהלים שהגיעו מהבלוג), בניגוד אולי לקהל מזדמן שלא עבר את השלבים המקדימים הרצויים במשפך.

עד כמה המעמד של הבלוג חזק בחברה?

כיום כל מי שנכנס לאתר של חברת האם מזהה תכנים שנלקחו מהבלוג ושתי הפלטפורמות מתקשרות אחת עם השנייה באופן הרמוני. SAP דיווחה לאחרונה כי אתר הבית מקבל 50 אלף לידים מדי חודש, הרבה הודות לבלוג.

כל אלה מלמדים שוב שתוכן איכותי מוכר.

רוצים שגם התוכן שלכם ימכור? לא מאוחר לפנות אלינו 🙂

The post סיפור הצלחה: כיצד הבלוג של SAP נהפך לשם דבר בתעשייה appeared first on המעבדה לייצור תוכן.

]]>
https://www.content-lab.co.il/%d7%a1%d7%99%d7%a4%d7%95%d7%a8-%d7%94%d7%a6%d7%9c%d7%97%d7%94-%d7%9b%d7%99%d7%a6%d7%93-%d7%94%d7%91%d7%9c%d7%95%d7%92-%d7%a9%d7%9c-sap-%d7%a0%d7%94%d7%a4%d7%9a-%d7%9c%d7%a9%d7%9d-%d7%93%d7%91%d7%a8/feed/ 0